pexels-photo (1)Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy budować w swojej firmie dział kadrowo płacowy czy skorzystać z firmy zewnętrznej świadczącej usługi kadrowo płacowe. Jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego warto skorzystać z outsourcingu?

1. Poufność – wielu przedsiębiorców przekonało się jak trudno ostudzić emocje pracowników i złagodzić nastroje jeśli dane dotyczące wynagrodzeń innych pracowników trafią w niepowołane ręce. Firma zewnętrzna to gwarancja, że dane dotyczące płac nie zostaną rozpowszechnione, a tym samym nie będą powodem konfliktów czy niepotrzebnych emocji wśród pracowników.

2. Oszczędność – budując dział kadr wewnątrz firmy musisz zatroszczyć się o osobne pomieszczenie, sprzęt komputerowy, oprogramowanie i przede wszystkim o specjalistów, którym powierzysz prowadzenie spraw pracowniczych. Decydując się na outsourcing kadrowo-płacowy możesz zaoszczędzić na tych wszystkich płaszczyznach.

3. Bezpieczeństwo – jedna osoba w dziale kadr i płac to ryzyko. Wystarczy, że zachoruje lub skorzysta z urlopu, a ty nie masz jej kim zastąpić. Dodatkowo sam musisz dbać o szkolenia swoich pracowników, aby mieć pewność, że wszelkie naliczenia wynagrodzeń w twojej firmie odbywają się zgodnie z prawem. Jeśli zdecydujesz się na firmę zewnętrzną – te zmartwienia cię nie dotyczą bo konieczność posiadania aktualnej wiedzy na temat prawa pracy czy prawa podatkowego są w gestii firmy zewnętrznej. Dodatkowo dobre firmy outsourcingowe są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo finansowe w przypadku poważnych błędów.

4. Specjalistyczna wiedza – firmy specjalizujące się w outsourcingu kadrowo płacowym zatrudniają najlepszych specjalistów, którzy w dużej mierze bazują także na doświadczeniu nabytym podczas obsługi innych firm. Tak szeroka wiedza i doświadczenie daje ci gwarancję szybkiego rozwiązywania specyficznych problemów kadrowych w twojej firmie. Dodatkowo proces naliczania płac przebiega w niemal błyskawicznym tempie.

5. Koncentracja na biznesie – Outsourcing kadrowo-płacowy to odciążenie twojej firmy z procesów niezwiązanych z prowadzeniem biznesu. Współpraca ze specjalistami w dziedzinie kadr i płac pozwala skupić się wyłącznie na biznesie.

Oceń stronę!
[Total: 1 Average: 5]